Chlorella dla zdrowej skóry

Chlorella dla zdrowej skóry

Chlorella  to jednokomórkowa alga, która jest bardzo korzystna dla skóry i ciała. Powodem dla którego chlorella pomaga skórze jest wysoka zawartość witamin i kwasów tłuszczowych omega-3. Kiedy te składniki są połączone, pomagają w detoksykacji komórek skóry, co skutkuje jej zdrowym i pięknym wyglądem. Chlorella wiąże się także z toksynami w naszym ciele i pomaga w ich wypłukiwaniu.

Chlorella dla zdrowej skóry

Chlorella Zdrowa skóra

Oto najważniejsze właściwości chlorelli, które pomogą Ci uzyskać zdrową skórę:

  • Detox

Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką chlorella robi dla skóry, jest detoksykacja naszych komórek skóry od wewnątrz. Kiedy toksyny są usuwane z organizmu, nie mają szans na uszkodzenie skóry. Proces ten pomaga skórze utrzymać blask i piękno. Picie dużej ilości wody jest świetne, ale chlorella idzie o krok dalej niż sama woda, co czyni ją wspaniałym dodatkiem do detoksykacji. Chlorella penetruje ścianę komórkową w celu usunięcia szkodliwych substancji, które mogą prowadzić do przedwczesnego starzenia się i innych niekorzystnych stanów zdrowia. Zażywanie chlorelli wpływa korzystnie na komórki organizmu

  • Gojenie ran

Chlorella może być stosowana zewnętrznie jako potężny środek gojący. Witaminy i minerały znalezione w chlorelli przyspieszają proces gojenia ran. Powodem, dla którego chlorella jest tak potężna, jeśli chodzi o gojenie ran, jest to, że pobudza nasze komórki do szybszego rozmnażania się. Rezultatem jest nowa zdrowa tkanka.

  • Trądzik

Chlorella świetnie sprawdza się również w leczeniu trądziku. Chlorella wzmacnia i oczyszcza wątrobę, co skutkuje lepszym wyglądem i zdrowszą skórą – mniej toksyn dostaje się na powierzchnię. Ponadto chlorella ma wysoką zawartość witamin A. C, E i kwasów tłuszczowych omega-3. Wszystkie te składniki odżywcze przyczyniają się do utrzymania zdrowszej skóry i zmniejszają stan zapalny, co powoduje mniejszą liczbę wyprysków.

  • Zapobiega starzeniu się

Chlorella jest wspaniałym środkiem na powstrzymanie procesu starzenia. Chlorella zmniejsza ilość wolnych rodników w organiźmie, co skutkuje zwolnieniem procesu starzenia się organizmu. Wolne rodniki są materiałami w naszym organizmie, które uszkadzają komórki, prowadzą do chorób i powodują, że nasza skóra starzeje się szybciej. Uszkodzenia przez wolne rodniki jest wynikiem zanieczyszczenia środowiska, złej diety i ogólnego starzenia się.

  • Wysypki

Chlorella jest również wspaniałym środkiem na wysypki. Wysypka jest stanem zapalnym skóry, który dotyka miliony ludzi na całym świecie. Składniki odżywcze w chlorelli czynią cuda w leczeniu wysypek. Chlorella może być stosowana zewnętrznie i wewnętrznie u osób cierpiących na wysypki.

Chlorellę można nabyć w formie proszku, który można przekształcić w pastę. Wystarczy wymieszać proszek z wodą i nałożyć na skórę. Wysypka dotyka różnych regionów ciała, takich jak nogi, ramiona i tułów. Pastę należy pozostawić przez 20 minut a następnie zmyć. Najlepiej nakładać ją codzienie przed kąpielą. Oprócz stosowania chlorelli miejscowo osoby cierpiące na wysypki powinny przyjmować ją jako suplement w postaci proszku lub pigułki.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*