Febico Algae Oil Omega-3
Febico Algae Oil Omega-3

Olej z alg: Wegetariańskie źródło kwasów Omega-3 i DHA

Kwasy Omega-3 są niezbędne w diecie. Najwięcej znajdziemy ich w tłustych rybach morskich takich jak: halibut, łosoś, śledź, dorsz, makrela, sardynki oraz w owocach morza. Aby zapewnić organizmowi odpowiednią ilość kwasów Omega-3 wystarczy dwa razy w tygodniu  zjeść porcję ryby. Problem pojawia się, gdy ktoś nie lubi ryb lub jest wegetarianinem.

Wegetariańskie źródła kwasów Omega-3

Jeśli ktoś nie lubi ryb, może bez problemu zakupić suplementy diety z oleju rybnego, a co jeśli ktoś jest wegetarianinem?

Większość suplementów zawierających kwas Omega-3 bazuje na oleju z ryb, co może być nie do zaakceptowania przez wegetarian i wegan. Dodatkowo niektóre suplementy pochodzące z nieokreślonych źródeł mogą być zanieczyszczone metalami ciężkimi.

Naukowcy od lat szukali rozwiązania tych dwóch problemów, nie tylko aby zapewnić wegetarianom łatwy dostęp do kwasów Omega-3, ale także by chronić środowisko naturalne. Postanowiono zwrócić się do źródła – alg, z których powstaje DHA. Dzięki nowoczesnej technologi odpowiedni olej można uzyskać bezpośrednio z alg hodowanych przemysłowo.

I tak właśnie produkujemy nasz preparat DHA. Febico pozyskuje DHA bezpośrednio z alg morskich.  Pozyskany olej jest dobrym źródłem kwasów Omega-3. Nasz produkt nie zawiera metali ciężkich ani innych toksyn, może być stosowany nawet przez kobiety w ciąży.

Aby udowodnić, że olej z alg jest dobrym źródłem kwasów Omega-3 przeprowadzono liczne badania. W 2008 roku na łamach Journal of the American Dietetic Association opublikowano artykuł, z którego wynika, że ugotowany łosoś i kapsułki zawierające olej z alg są podobne (bioekwiwalent). Kolejne badanie z 2014 roku opublikowane w Food Science and Nutrition udowodniło, że olej z alg jest efektywnym źródłem DHA.

Niestety na polskim rynku nie ma wielu preparatów zawierających DHA pochodzące z alg.

Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem, to odsyłamy do zakładki “Gdzie Kupić?”
lub bezpośrednio do naszego sklepu

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*