Kto nie powinien zażywać spiruliny?
Kto nie powinien zażywać spiruliny?

Kto nie powinien zażywać spiruliny?

Spirulina ma wiele zalet i każdemu kto interesuje się zdrowym trybem życia nie trzeba ich przedstawiać.  Są jednak przypadki, kiedy lepiej nie stosować spiruliny.

Kto nie powinien zażywać spiruliny?

Największe zagrożenie stanowi spirulina z niepewnych źródeł. Spirulina może być zanieczyszczona metalami ciężkimi lub bakteriami. Skażona może powodować bóle brzucha, nudności, a nawet nieodwracalne uszkodzenia wątroby i śmierć.

Ciąża i karmienie piersią:

Nasza spirulina jest bezpieczna w trakcie ciąży, nie zawiera ona żadnych metali ciężkich ani toksyn i jest dokładnie badana na każdym etapie produkcji. Zalecamy także spirulinę podczas karmienia piersią w celu dostarczenia niezbędnych witamin i minerałów.  Mimo tego, w obu przypadkach zalezamy skonsultowanie się z lekarzem.

Choroby autoimmunologiczne:

Spirulina może poprawiać działanie systemu odpornościowego organizmu. To jedna z jej największych zalet. Jednocześnie w przypadku chrób autoimmunologicznych może to stanowić problem. Jeśli chorujesz na stwardnienie rozsiane, toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów, pęcherzycę zwykłą lub inne choroby autoimmunologiczne, przed zastosowaniem koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Fenyloketonuria:

To jeden z ważniejszych przypadków, kiedy spirulina nie jest wskazana.  Chorzy na fenyloketonurię mają problem z metabolizmem aminokwasu fenyloalaniny. Fenyloalanina jest jednym ze składników spiruliny i dlatego w przypadku tego schorzenia nie jest wskazana.

Poza wymienionymi przypadkami, każdy może bezpiecznie spożywać spirulinę i czerpać korzyści jakie daje ta alga.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*