spirulina a odchudzanie

Spirulina a odchudzanie

Zacznijmy od powiedzenia sobie prawdy – jeśli myślisz, że łykając spirulinę, albo jakieś inne cudowne medykamenty,  stracisz dodatkowe kilogramy to grubo się mylisz. Jedyna droga do szczupłej sylwetki to mniej jedzenia i więcej ruchu.

Spirulina może wspomóc proces odchudzania

Spirulina może jednak wspomóc twoją walkę z nadmiarem kilogramów. Regularne zażywanie spiruliny redukuje apetyt i powoduje zwiększenie ilości energii. To nie oznacza jednak, że dzięki temu staniesz się szczuplejszy – mniejszy apetyt wcale nie oznacza, że będziesz jadł mniej. Wiele osób je po prostu dla przyjemności. Podobnie, więcej energii wcale nie oznacza, że będziesz więcej ćwczył. Spirulina może ci jednak pomóc w kontrolowaniu głodu i w przypadku gdy brakuje Ci energii na ćwiczenia fizyczne.

Jak spirulina wspomaga odchudzanie?

Niezbalansowana dieta, fast foody, jedzenie na szybko, braki witamin i minerałów – to wszystko powoduje, że nasz organizm domaga się coraz więcej.  Dzięki spirulinie dostarczasz organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, w tym witamin. Jest to o tyle ważne, że często rozpoczynając restrykcyjną dietę nie zaspokajmy wszystkich niezbędnych potrzeb organizmu.

Spirulina zawiera także sporą ilość protein, a to właśnie proteiny zaspokajają głód lepiej niż węglowodany. Dodatkowo, spirulina jest łatwo rozpuszczlna co powoduje, że jej spożywanie niemal natychmiastowo daje uczucie sytości i pomaga kontrolować apetyt. Dlatego zalecamy spożycie spiruliny na około 30 minut przed posiłkiem.

Dzięki energii dostarczonej wraz ze spiruliną będzie Ci łatwiej ćwiczyć i ograniczyć spożywanie kawy czy niezdrowych napoji energetycznych.

Jak zrzucić kilogramy ze spiruliną?

Pamiętaj, spirulina nie jest środkiem odchudzającym i jako taka nie spowoduje, że staniesz się szczupły. Może jednak pomoć w utracie wagi. Jedz mniej, więcej się ruszaj i najlepiej zapytaj o radę dietetyka. Dietetyk pomoże ułożyć dietę odpowiednią dla Twojego organizmu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*