Spirulina czy Chlorella

Spirulina czy Chlorella? Co wybrać dla zdrowia?

Spirulina czy Chlorella? Spirulina i Chlorella są do siebie bardzi podobne. Obie algi są świetnym źródłem witamin, protein i składników odżywczych. Jednocześnie obie mają trochę inne właściwości.

Główna zaleta chlorelli to wspomaganie odbudowy tkanek i wsparcie układu odpornościowego. Chlorella dobrze wplywa rownież na trawienie. Jest bardzo popularna wśród wegańskich sportowców.

Spirulina wspomaga układ krążenia, polepsza pracę mózgu i ma więcej witaminy B12 niż Chlorella (dzięki naszej specjalnej formule wzbogacania Spiruliny). Spirulina jest także bogata w magnez, cynk, witaminę A i K.

Jak zatem wybrać pomiędzy nimi?

Spirulina czy chlorella? Co wybrać?

Najprostrza odpowiedź – zażywać obie, gdyż Chlorella i Spirulina wzajemnie się uzupełniają. Jednak spożywanie obu alg na raz może być nie tylko kosztowne ale i kłopotliwe – wyobraź sobie ile tabletek dziennie trzeba by połykać.

Dlatego producenci stworzyli tabletki 2 w 1. Dzięki temu spożywanie Chlorelli i Spiruliny jest łatwiejsze i tańsze.

W Febico przeanalizowaliśmy produkty 2 w 1 i doszliśmy do wniosku, że to wciąż za mało aby zapewnić wszystkie najważniejsze składniki odżywcze. Dlatego stworzyliśmy Febico 3 w 1, dodając do chlorelli i spiruliny olej z alg. Dzięki temu Febico 3 in 1 Sorokina  zawiera niezbędne nasycone kwasy tłuszczone Omega-3, wciąż pozostając produktem wegańskim.

Febico 3 w 1 można zakupić bezpośrednio w naszym sklepie .

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*